Dátum: 7.9.2019

Mesto: Trnava

Miesto konania: City Arena – štadión

Začiatok koncertu: 17:00 hod.

VSTUPENKY

Gothic rock. Gothic metal. Alebo aj symfo-metal… Je to úplne jedno ako ich nazvete. Prichádza správa roka – Evanescence konečne vystúpia na Slovensku!!!

Symfonicko-metalová, či gothic-rocková inštitúcia Evanescence je zatiaľ najväčšou hviezdou tohto žánru, čo sa celosvetového dopadu týka a ich hity hrajú všetky možné rádiá, či už sú rockové alebo mainstreamové.

Minimálne 4 najväčším MEGA-hitom ste sa za pár posledných rokov jednoducho nemohli vyhnúť a bezpodmienečne ich poznáte.
A nadišiel čas, aby tieto skladby a aj ďalšie rockové chuťovky prišla kapela predstaviť aj na Slovensko. Po dlhšej prestávke na európskom kontinente sa Evanescence vyberajú na nie veľmi intenzívne turné a jednou z mála zastávok v Európe sa stalo aj Slovensko.
Popularita hudobných telies sa v dnešnej dobe meria viacerými merítkami. Počtom sledovateľov na sociálnych sieťach, účasťou fanúšikov na turné, zhliadnutiami ich klipov na Youtube a podobne. Ale ak vaše najväčšie dva megahity atakujú hranicu jednu miliardu dvesto miliónov (1 200 000 000) zhliadnutí, nemôžete poprieť že toto je naozaj megahviezda a tieto skladby sú megahity.

Evanescence majú na konte 3 štúdiové albumy, jeden Live album a Synthesis z roku 2017, ktorý obsahuje najznámejšie skladby kapely v prevedení so symfonickým orchestrom a aj v novom, odlišnom kabáte od pôvodných verzií.
Skupina priebežne pracuje aj na novom albume, absolvuje turné Synthesis v roku 2018 s USA – a v roku 2019 odohrá niekoľko amerických vystúpení, najmä na festivaloch, po ktorých sa v septembri objaví nakrátko aj v Európe. Tieto koncerty však budú klasické, rockové alebo metalové, s tou najväčšou energiou, akú takýto koncert môže vyrobiť!
Najznámejšie skladby budeme mať možnosť počuť na Slovensku naživo exkluzívne  prvý krát a to v plnohodnotnom, takmer 2 hodiny trvajúcom programe!
Samozrejme, že v tento deň nezahrajú Evanescence v Trnave sami, ale so špeciálnym hosťom alebo dvoma hosťami. Každopádne, na udalosť roka sa treba náležite pripraviť a najmä si zapamätať dátum 7.septembra! Jedna z posledných letných sobôt bude na Slovensku v znamení svetovej megastar!

Štadión bude pre toto podujatie konfigurovaný na šírku, teda pódium bude postavené na šírku plochy, tak ako to tam bolo na predošlých koncertoch. To znižuje kapacitu miesta konania o 1/5-1/4, takže netreba váhať s kúpou vstupeniek.
Tie budú v polčase predaja a v 3/4 predaja navýšené o 5€ a následne 5€.