Dátum: 7.9.2019

Mesto: Trnava

Miesto konania: Areál Slávie Trnava

Začiatok koncertu: 19:15 hod.

Otvorenie: 18:15 hod.

 

PROGRAM

15:30 – 16:00: Meet & Greet / Soundcheck – Evanescence

18:15: otvorenie

19:15 – 19:45: VERIDIA

20:00 – 21:00: TARJA

21:30 – 23:00: EVANESCENCE

VSTUPENKY

Gothic rock. Gothic metal. Alebo aj symfo-metal… Je to úplne jedno ako ich nazvete. Prichádza správa roka – Evanescence konečne vystúpia na Slovensku!!!

Symfonicko-metalová, či gothic-rocková inštitúcia Evanescence je zatiaľ najväčšou hviezdou tohto žánru, čo sa celosvetového dopadu týka a ich hity hrajú všetky možné rádiá, či už sú rockové alebo mainstreamové.

Minimálne 4 najväčším MEGA-hitom ste sa za pár posledných rokov jednoducho nemohli vyhnúť a bezpodmienečne ich poznáte.
A nadišiel čas, aby tieto skladby a aj ďalšie rockové chuťovky prišla kapela predstaviť aj na Slovensko. Po dlhšej prestávke na európskom kontinente sa Evanescence vyberajú na nie veľmi intenzívne turné a jednou z mála zastávok v Európe sa stalo aj Slovensko.
Popularita hudobných telies sa v dnešnej dobe meria viacerými merítkami. Počtom sledovateľov na sociálnych sieťach, účasťou fanúšikov na turné, zhliadnutiami ich klipov na Youtube a podobne. Ale ak vaše najväčšie dva megahity atakujú hranicu jednu miliardu dvesto miliónov (1 200 000 000) zhliadnutí, nemôžete poprieť že toto je naozaj megahviezda a tieto skladby sú megahity.

Evanescence majú na konte 3 štúdiové albumy, jeden Live album a Synthesis z roku 2017, ktorý obsahuje najznámejšie skladby kapely v prevedení so symfonickým orchestrom a aj v novom, odlišnom kabáte od pôvodných verzií.
Skupina priebežne pracuje aj na novom albume, absolvuje turné Synthesis v roku 2018 s USA – a v roku 2019 odohrá niekoľko amerických vystúpení, najmä na festivaloch, po ktorých sa v septembri objaví nakrátko aj v Európe. Tieto koncerty však budú klasické, rockové alebo metalové, s tou najväčšou energiou, akú takýto koncert môže vyrobiť!
Najznámejšie skladby budeme mať možnosť počuť na Slovensku naživo exkluzívne  prvý krát a to v plnohodnotnom, takmer 2 hodiny trvajúcom programe!
Samozrejme, že v tento deň nezahrajú Evanescence v Trnave sami, ale so špeciálnym hosťom alebo dvoma hosťami. Každopádne, na udalosť roka sa treba náležite pripraviť a najmä si zapamätať dátum 7.septembra! Jedna z posledných letných sobôt bude na Slovensku v znamení svetovej megastar!

Prvým špeciálnym hosťom koncertu je svetoznáma diva Tarja Turunen, ktorá je známa vďaka kariére v skupine Nightwish a aj zo svojej úspešnej sólovej kariéry. Zahrá vám mix toho naj, čo svojim fanúšikom ponúkla! Tarja prisľúbila exkluzívnu show pre Slovensko na tento rok a až do leta 2020! Ďalším hosťom bude americká rocková kapela Veridia. A môžeme povedať, že výpočet hostí ešte neskončil, pretože sa rozhoduje, kto ešte príde na rad.