Dátum: 2.7.2022

Mesto: Zvolenská Slatina

Miesto konania: futbalové ihrisko

Začiatok koncertu: 19:00 hod

VSTUPENKY

Helloween-2022-plagat-FINAL

Kvôli prebiehajúcej pandémii sú HELLOWEEN a HAMMERFALL bohužiaľ nútení opäť odložiť časti UNITED FORCES Tour 2022. Aj keď sa zdá, že sa situácia čiastočne uvoľňuje, po konzultácii so všetkými európskymi promotérmi prišli k záveru, že stále existujúce obmedzenia jednotlivých krajín a regiónov znemožňujú odohrať turné v jednom kuse podľa plánu. HELLOWEEN a HAMMERFALL sú z toho veľmi smutní, ale sú radi, že môžu začať pôvodných termínoch v Anglicku v máji. Sú presvedčení, že sa blíži koniec pandémie a s novými dátumami sa im konečne podarí odohrať pre fanúšikov koncerty pod názvom turné UNITED FORCES!

Čo to však znamená pre Slovensko ? Zimný štadión vo Zvolene po polovici júna nie je možné použiť na koncerty, ako potvrdili z manažmentu hokejového klubu. Banskobystrický zimák je malý a v rekonštrukcii a ich amfiteáter nepojme aparatúru a pódium takýchto rozmerov.

Chvalabohu  skupina preferuje hranie v letných mesiacoch vonku, na otvorených priestranstvách, takže riešenie sa chvalabohu našlo. Ani nie 10 km od pôvodného miesta konania sa nachádza malebné miestečko pre všetko. Zvládne koncert akejkoľvek veľkej kapely, parkovanie a dokonca aj táborisko v jednom kuse. Miesto bolo odskúšané mnohými známymi kapelami a posledne, aj počas korony, pred polrokom, skupinou OLYMPIC, takže takýto koncert a mesiac pred ním aj veľká česká trojka Alkehol – Traktor – Torr, sa odohrá vo všešportovom areáli vo Zvolenskej Slatine. Aby sa zorientovali aj fanúšikovia z iných krajín (a zvykli si na medzinárodný názov), budeme uvádzať názov OLYMPIC Fields, a doma Futbalové ihrisko. Toto naznačuje, že už na túto akciu očakávame účasť fans z viacerých krajín, keďže Slovensko dostalo od skupín mnoho výhod.

Hammerfall ako chuťovka, tu vystúpia s Helloween podľa plánu (Francúzsko a niektoré krajiny to šťastie nemajú), koncert sa uskutoční v sobotu ihneď po skončení školského roka. Zvyšok turné bude pokračovať až na jeseň 2022 a teda budeme jednou z mála krajín, ktoré si toto naozaj veľkolepé dianie a zážitok pozrú ako prvé. A vieme všetci, že toto turné je mimoriadne očakávané a bude úspešné. Z roku 2021 je tu fantastický comebackový album „Helloween“ (s Michaelom Kiskem a Kai Hansenom v zostave) a fanúšikovia si vypočujú novinkové skladby a aj tie z kategórie nesmrteľných. Uvidíme sa 2. júla 2022, neďaleko Zvolena, vo Zvolenskej Slatine !

Mnoho fanúšikov samozrejme trápi otázka sedenia, pretože vstupenky na sedenie sú vypredané. Toto rieši tribúna, ktorá bude pre fanúšikov na tomto koncertnom mieste postavená po prvýkrát. A k tomu, tribúna bude priamo oproti pódiu, takže fanúšikovia zo všetkých štyroch pôvodných sektorov budú mať omnoho lepšie videnie ako na pôvodnom mieste, kde by sa na pódium pozerali zboku.

Státie. Aktuálne delenie státia na 3 sektory sa zlučuje na dva. VIP státie, vypredaný sektor, bude priamo pod pódiom, ako je vždy štandard. Ostatné státie sa zlučuje na zvyšný priestor medzi VIPkovým státím a tribúnou. Vďaka zmene miesta konania bude vlastne pre všetkých zjednodušený prístup k občerstveniu, ktoré bude po stranách koncertného areálu a k toaletám a parkovaniu za tribúnou. Cena vstupenky na státie sa zjednocuje na 45€.  

Všetci veria a cítia, že toto je posledná koncertná jar v našich životoch, ktorá sa odkladá. Javí sa, že to tak bude a celý svet, ale pre nás najmä ten koncertný, si vydýchne a zábava a relax bude môcť vrátiť na pódiá všade, odkiaľ sa musela vytratiť.

 

Spomínate si na Helloween – Pumpkins United? Kto to zažil, nemôže zabudnúť. Obrie svetové turné, ktoré zasiahlo aj Slovensko a na ktorom Helloween s navrátivšími členmi z najslávnejšieho obdobia pútalo toľko pozornosti, že koncerty skupinu videlo v rokoch 2017-2018 viac ako 1,5 milióna fanúšikov po celom svete! A niekoľko stotisíc navyše aj na pôvodne neplánovaných koncertoch v južnej Amerike v roku 2019!

Každý, kto bol v beznádejne vypredanej Bratislave (NTC, 26.11.2017), dodnes spomína. Fantastická a vyčerpávajúca 3-hodinová show, prierez celou tvorbou skupiny odspievaný všetkými tromi spevákmi … Dychberúce spomienky na najslávnejšiu éru a aj ďalšie skvelé roky hamburských „otcov power metalu“…
Nič iné, ako to že ku kapele sa Michael Kiske a Kai Hansen pridali nastálo, sa už nemohlo udiať. Z toho logicky vyplývajúce urovnanie vzťahov a vrátenie sa vnútornej chémie skupiny plynule prešlo do písania nových skladieb a Helloween pripravili a nahrávajú nový album! Ak tomu ešte stále niekto nemôže uveriť, tak v lete 2020 vyjde nový album so všetkými žijúcimi pôvodnými hudobníkmi formácie a na to nadviaže obrie svetové turné 2020-2021! A čo to znamená pre Slovensko ? Skupina sa ku svojim verným fanúšikom vráti a to megakoncertom, ktorý bude zároveň znamenať obrovskú poctu slovenským priaznivcom kapely vo forme začiatku svetového práve turné U NÁS!!!

Legenda nejde na turné sama! Sprevádzať ho bude Hammerfall.

Dátum 24.4.2022 si zapamätá každý hardrockový, heavymetalový alebo aj ostrejší fanúšik ťažkého kovu: všetko to vybuchne vo Zvolene na zimnom štadióne!
Pripravte sa na dokonale zvládnutú kombináciu ešte viac vyšperkovaného koncertu, obrej scény, výbušného mixu najznámejších skladieb skupiny s prímesou niekoľkých noviniek!

Nezabúdajme však, že aj zvolenský „zimák“ nemá neobmedzenú kapacitu a obrie pódium uberie z priestoru, takže sa treba zariadiť s nákupom vstupenky podľa toho. Kapacitne je to vo Zvolene síce lepšie ako v NTC alebo dokonca v Inchebe, ale je to plus niekoľko sto miest navyše. A keďže bratislavský koncert bol beznádejne vypredaný mesiac predtým, postrážte si nákup v sieti Ticketportal alebo priamo na info@profievent.sk.