Dátum: 29.6.2022

Mesto: Banská Bystrica

Miesto konania: amfiteáter

Začiatok koncertu: 18:00 hod

VSTUPENKY

Hrdza Vidiek 2022 plagat 2

To, že skupina HRDZA nie je na našom hudobnom poli žiadnym začiatočníkom, je jasné. Vzostup tejto partičky je vďaka chytľavým pesničkám, nádherným ženským hlasom a naozaj citlivom spracovaní moderných vplyvov a ľudovky je úplne logický.
Obrovská sledovanosť kapely na „digitálnej“ scéne hovorí za svoje a tak Hrdza patrí medzi popredných interpretov. Mnohomiliónové zhliadnutia klipov hovoria prudko za seba…
Ako opísať hudbu Hrdze ako laik? Moderné ľudovky? Folklór, Worldmusic, etno… Mnohonárodnostné vplyvy v ich hudbe… Dýcha na vás vplyv Slovenska, Poľska, Balkánu, rusínske, ukrajinské vplyvy …

Záujem o kapelu, nielen toto leto, je enormný. Takže je už nemožné skupinu získať na vystúpenie akýkoľvek víkend tohto leta, za víkendy HRDZA odohrá viac ako 40 koncertov! Avšak pre takúto špeciálnu akciu a pre Banskú Bystricu kapela v kombinácii s ďalším hosťom zvolila stredu a verí jej naplno. Okrem toho, v lete na blízkom okolí Hrdzu určite neuvidíte.

HRDZA je záruka rytmov, ktoré vás roztancujú, rozospievajú a nebudete chcieť skončiť. Musíte si povedať, táto kapela robí niečo bohovsky dobre!!! A je to tak. Mediálna podpora, ktorej sa skupine dostáva, je odrazom toho, čo si HRDZA na dlhej ceste naším hudobným priemyslom a fanúšikovskej základne, vybudovala.

A čo teda môžete čakať v Banskej Bystrici? Nový program, nový album, poprvýkrát ochutnávka pár nových skladieb…
Zloženie kapely v nástrojovom obsadení akordeón, husle, gitara, teda akustická, elektrická, basová, bicie nástroje hranice tejto kapele určite nekladú… Príďte si vychutnať energiou naplnený koncert 29.6.2022 do Banskej Bystrice na amfík! Ďalším lákadlom je aj veľmi príjemné, nízke vstupné, ktoré začína na 17-tich €urách!

A kto teda zahrá s kapelou HRDZA fantastický koncert v ten večer? Matadori našej hudobnej scény: VIDIEK.
VIDIEK musíte mať radi. Každý. Oni nikoho nikdy nemôžu uraziť.
Ako opísať kapelu ktorá je nekonfliktná, univerzálna a tak príjemná, že viac univerzálny je ťažké byť?!? Bigbít, rock, reggae, pop..

Od začiatku kariéry a prvého megahitu Vidiečan prináša VIDIEK krásne pesničky, ako Tisíc divov, Nechajte si ju… Skladby, ktoré sa stali súčasťou nášho života, nevtieravo a práve preto tak silno a navždy. A prišli ďalšie nesmrteľné… Slovenský tanec, Námornícka, Anglická, Rudy a Hilda, Vianoce 1997, Keď je 7 ráno… K tomu kapela pravdepodobne pridá aj niečo zo svojej minulosti, chuťovky od Ventil RG ako Fajčenie škodí zdraviu, Nervózna família.

Popri inštrumentálnej zručnosti skupina od svojich začiatkov ponúka aj neprehliadnuteľnú postavičku nášho hudobného šoubiznisu. Je ňou naozaj špecifický zabávač Janko Kuric. Špecifický hlasom, prejavom, typický oblečením, tancom na pódiu… Je to showman a zabávač No.1.

No ako vlastne zadefinovať túto partičku? Kto sú Heľenine oči? Už len ten názov…
Laik by si povedal, šialenci z východu. Zoskupenie „haluzákov“ produkujúcich nielen hudbu, ale aj humor, zábavu, „haluze“, sa za roky fungovania stalo „vážnou“ kapelou v tom zmysle, že sú dlhodobo riadnou súčasťou slovenskej hudobnej scény. A musíme podotknúť, že obľúbenou. Takže sa ich pesničky stali evergreenmi a ich živé vystúpenia sú sprevádzané veľkou odozvou fanúšikov. Tí si naživo samozrejme skladby spievajú s nimi…
Čo je nové v tábore Heľeniných očí?
Skupina pripravuje vydanie nového albumu Cirkus 22. Zverejnila z neho 5 singlov, z ktorých najviac zatiaľ zarezonovala skladba NAKA. Piatym singlom sa stala pesnička Divoký východ a klip k nej bol zverejnený 1.5.2022.
A odteraz každú nedeľu zverejní šialenú sériu 11 nových klipov, po ktorej ukončení album CIRKUS22 uzrie svetlo sveta.

Memyslíme si že treba viac informácií k týmto kapelám. Proste prichádza zábava, ako sa patrí. Za 17 €čok, v podvečer 29.6.2022 v Banskej Bystrici! Tešíme sa na vašu návštevu.