Dátum: 22.10.2021

Mesto: Žiar nad Hronom

Miesto konania: MsKC

Začiatok koncertu: 19:00 hod.

 

 

Dátum: 23.10.2021

Mesto: Bratislava

Miesto konania: FOX – House of Music

Začiatok koncertu: 19:00 hod.

VSTUPENKY

Tarja-2022-plagat

POZOR! V BRATISLAVE ZMENA MIESTA KONANIA!

Keďže covid potrápil mnohých, došlo aj na miesta, kde sa koncerty bežne hrali. V Bratislave na to napríklad doplatil skvelý klub Babylon, ktorý od istého času nefunguje. Majiteľ však neutiekol z boja, pripravil iné, nové miesto na hranie s podobnou kapacitou, rovnako skvelým zvukovým a svetelným vybavením a teda aj koncert sa dnes oficiálne presúva do nových priestorov. Nové miesto sa volá FOX – House of Music a nájdete ho na adrese Karloveská 6a, Bratislava 4 – Karlova Ves.
Výhodou tohto miesta konania je aj to, že sála je na prízemí, teda žiadne chodenie dolu a naspäť hore po mnohých schodoch, plus viac výhod, ktoré si proste treba prísť preveriť.
Bol to obrovský šok a poplach, keď v roku 2005 bolo ohlásené, že Tarja bola „prepustená“ zo služieb skupiny Nightwish. Vytvorila charakteristický image kapely a nikto si nevedel predstaviť, čo bude potom na jednej alebo na druhej strane.

Avšak, každému bolo jasné že obidve strany budú pokračovať a o tom, že aj Tarja samotná bude dosť životaschopná, nepochyboval nikto. Otáznikom bolo, akú partiu okolo seba sústredí a akým hudobný štýlom sa bude uberať.

Pretože mala za sebou už nejaké sólové nahrávky a sama bola nielen speváčkou, piánistkou, ale aj autorkou…
Takže v roku 2006 jej vychádza Vianočný album, zatiaľ braný ako „neregulárny“, ale po ňom v roku 2007 riadny debut My Winter Storm u veľkého vydavateľstva a vo viac ako 70 krajinách !

V roku 2019 vychádza album In the Raw a Tarja si ide aj po rokoch to svoje (medzitým to bolo o ďalších 5 albumoch, Live albumoch a kompiláciách) a Tarja si udržuje fanúšikovskú priazeň svojimi rôznorodými aktivitami… štandardnými albumami a koncertami, Vianočnými akciami a účinkovaním aj v televízii či rádiách. Album svojimi vokálnymi výkonmi dokonca ozdobili aj speváci ako Tommy Karevik (Kamelot), Cristina Scabbia (Lacuna Coil) či Björn „Speed“ Strid z Soilwork !

Veľmi blízko dátumu vydania albumu In The Raw sa Tarja u nás predstavila na koncerte v Trnave s Evanescence a keďže reakcia na jej vystúpenie bola od fanúšikov fantastická, Tarja v podstate navrhla, že sa medzi takúto základňu svojich priaznivcov chce čoskoro vrátiť ! Samozrejme, jej vystúpenie bolo napriek skrátenému setu úplne fantastické a jej vystúpenia v októbri 2020 budú v plnej dĺžke, takže sa máte na čo tešiť ! Bude to prierez celou jej kariérou a už teraz vieme, že si so sebou prinesie nielen kapelu v zostave s takými menami ako Dough Wimbish (Living Colour) alebo violončelista Max Lilja (ex-Apocalyptica), ale aj 2 špeciálnych hostí.

Ktoré skupiny to budú, sa dozvieme v priebehu jari 2020.